środa, 26 lipca 2017

CZAS NA ROCK - zaczynamy od nowaOd założenia bloga CZAS NA ROCK minęło już 5 lat. Będąc zupełnie szczerym przez ostatnie 2 lata nie miałem zupełnie czasu, żeby go tworzyć. Co nie znaczy, że nie miałem chęci. Ostatecznie poczucie braku ukochanego tematu do pisania sprawiła, że wróciłem w te kąty i spróbuję przezwyciężyć wszelkie niedogodności stojące na drodze regularnego zamieszczania tu tekstów... i nie tylko. Ale o tym, co ulegnie zmianie dopiero za chwilę. 

Przede wszystkim chciałem zaznaczyć, że niezwykle dziękuję tym, którzy śledzili bloga "w poprzednim wcieleniu". Posty wyświetliliście ponad 75 000 razy, co jest dla mnie niewyobrażalną liczbą i myślenie o tym sprawia mi niezwykłą przyjemność. Usunąłem jednak wszystkie poprzednie posty. Z paru powodów. Przede wszystkim chciałbym zostawić rozdział tworzenia tego bloga we wcześniejszych latach za sobą. Teraz jestem zupełnie inną osobą, kompletnie inaczej patrzącą na muzykę. Moje gusta w większości się nie zmieniły, ale odczucia co do poszczególnych płyt, utworów czy wręcz zjawisk w środowisku muzycznym jak najbardziej.

Co konkretnie zmieni się na blogu? Tematycznie pozostaje w ramach muzyki rockowej, nie zmienia też nazwy. Ale posty będą się pojawiać w sposób nieco bardziej uporządkowany, regularny. Stworzyłem sobie pewne ramy, dzięki którym będę mógł tworzyć artykuły, recenzje i zwyczajne "notki" nieco luźniej i prościej. Oto pełna lista rodzajów postów, które będą się tu pojawiać : 

"Subiektywniej się nie da" - cykl recenzji najnowszych płyt.
"Z sentymentu" - cykl recenzji starszych płyt, do których lubię wracać.
"Dźwięki pomiędzy stronami" - recenzje książek o tematyce muzycznej.
"10xplay" - tworzone przeze mnie playlisty.
"On Tour" - cykl o koncertach, w których uczestniczyłem.
"Młodzieńcza fantazja" - cykl o muzycznych odkryciach.
"Off Air" - teksty ogólnomuzyczne, przemyślenia.

Poza tekstami wraz ze wznowieniem bloga pojawia się forma, którą zawsze chciałem uprawiać w ramach wypowiadania się na temat muzyki - audycja w formie podcastu. Jej nazwa to po prostu CZAS NA ROCK, będzie zamieszczana prawdopodobnie w serwisie Mixcloud. Planuję nagrywać ją co miesiąc, zobaczymy czy uda mi się to utrzymać. Co będzie zawierać? W sporym skrócie miałaby wyglądać tak :
  1. Wstęp (5 minut; wprowadzenie do wydania i zapowiedź programu audycji)
  2. PPiS - Przegląd Płyt i Singli (5 minut, opis i fragmenty 3 płyt oraz 3 singli wybranych każdego miesiąca)
  3. Rozmowa (20-30 minut, rozmowa o rozmaitych tematach z zaproszonym gościem ze sfery muzycznej)
  4. Temat wydania (10 minut, opis wybranego wydarzenia, płyty, festiwalu, koncertu itp. z ostatniego miesiąca)
  5. Zakończenie (5 minut, omówienie obecnego i kolejnego wydania audycji + podanie interesujących premier na nadchodzący miesiąc)
 Postaram się ten plan wypełnić w jak największej części. Mam nadzieję, że nawiąże się z tego jeszcze większa muzyczna przygoda niż wcześniej. Nie ma więc na co czekać, odświeżony CZAS NA ROCK staruje już teraz!

1 komentarz:

  1. Trzymam kciuki i zapraszam też do siebie nietylkorock.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń